shingle

 

Shingle nedir?

Shingle eğimli çatılarda, çatı kaplama amacıyla kullanılan su izolasyon malzemesidir. En son teknoloji kullanılarak tasarlanmış, her türlü detay göz önüne bulundurularak aksesuarları üretilmiş, çağımızın en çok tercih edilen çatı kaplama malzemesidir. Her zevke, her bütçeye, her detaya rahatlıkla uyum sağlayarak ömür boyu güvenle yaşayacağınız bir çatı oluşturur. Temel madde olarak fiberglass şilte kullanılarak imal edilmiştir. Fiberglass şiltenin üzeri shingle’a özel, asfalt bitüm ile kaplanır. Bu nednle shingle, bozulmaz, yüksek sıcaklık değişikliklerinden etkilenmez ve suya mükemmel bir şekilde direnç gösterir. Bitüm katmanını UV ışınlarından koruyan, solmaz ve renkli seramik granüller gömülerek en üst tabaka kaplanır. Bu granüller, yüksek sıcaklıklarda yapılan seramik kaplama işlemi ile renklendirilmiştir. Silis kum katmanı Shingle’ların birbirine yapışmasını önler ve onların daha güvenli taşınmasını sağlar. Shingle’a gerçek gücünü veren NATÜREL TIA-JUANA BİTÜM ve SERAMİK GRANÜLLER dir.

Neden Shingle?

Tabii arduvaz kaplama sayesinde UV ışınlarından etkilenmeyen şingıl, solmaz. Üzerinde yürünebilir, stabil yüzeye sahiptir. Diğer çatı kaplama malzemelerine göre çok hafiftir. Yapıştırma noktaları SBS katkılı elastomer bitüm olduğundan yapraklar ısıtma gerektirmedenkendiliğinden elastik birleşim sağlar. Yangına, yaşlanmaya ve donmaya dayanıklıdır. Esnek, bükülebilir ve kesilebilir olması sayesinde özel formlarda üretilmiş parçalar gerektirmez.

 Avantajları

  • Her tip çatıya kolayca uyum sağlar.Karmaşık çatı formlarına, kubbe, tonoz gibi eğrisel yüzeylere adapte edilebilir.
  • Parçalı dokusu ve çekici renkleri ile estetiktir. Kolay ve hızlı uygulanır.
  • Su geçirmez, parçalı ve esnek yapısı sıcaklık farklarında çatlamayı önler, uzun ömürlüdür.
  • Üzerinde rahatça yürünebilir.
  • Mahya, eğik dere, duvar-baca dibi gibi detaylarda farklı malzeme gerektirmez, çatı görünümü tek bir malzemeyle tamamlanır.
  • Yaklaşık 10 kg/m2 ağırlığıyla hafif bir malzemedir, çatı konstrüksiyonuna çok az yük verir.