braas1

KrosYapı çatı sistemlerinde Braas kalitesini sunmaktadır. Çatı sistemlerinde dünya lideri olan Braas, 40 ülkede 120’den fazla üretim tesisi ve yaklaşık 9000 çalışanı ile kiremit ve çatı sistemleri sektöründe faaliyet göstermektedir.
Braas, çatı modacılığı ilkesi ile farklı model, renk, yüzey ve dokularda 30 yıl suya ve dona karşı garantili olarak ürettiği Braas Kiremit ile yapılara değer katıyor. Yeni nesil teknolojilerle üretilmiş su yalıtımlarından yağmur derelerine, kuru mahya sistemlerinden çatıda insan ve iş güvenliği çözümlerine kadar yüzlerce özel detay çözümüyle çatınızı bir bütün olarak ele alıyor, sertifikalı ve özel eğitimden geçmiş çözüm ortakları ile hem ürün hem de hizmetten oluşan bir çözüm paketi sunuyor.

GARANTİ 

Braas Kiremit suya ve dona karşı 30 YIL ürün özellikleri garantisine sahiptir. Üretim teknolojisi sayesinde çok uzun yıllar hizmet edebilen Braas Kiremit, kendisine özel “Garanti Belgesi” sertifikası ile birlikte sunulur.

FARKLI MODEL, RENK VE DOKU ALTERNATİFLERİ

Braas Kiremit modern-geleneksel her zevke uygun model, renk ve dokularda 13 farklı alternatife sahiptir. Tüm kiremit ve tamamlayıcı kiremitler aynı otomatik makinelerde üretildiği için renk ve şekillerde maksimum uyum sağlanır.

ANAHTAR TESLİMİ ÇATI HİZMETİ

Braas, uzman çözüm ortakları vasıtasıyla çatı alt yapısı ve güneş enerji sistemleri dahil komple çözüm sunuyor. 3-5 yıla varan işçilik garantisi (Sadece belirli çözüm ortaklarında) ile birlikte ürün ve hizmetten oluşan bir çözüm paketi tercih edilebiliyor.

GÜNEŞ ENERJİLİ ÇATI SİSTEMİ

Braas Kiremit ile çatıyla tamamen bütünleşik, tüm izolasyon detayları çözülmüş solar kolektörleri birlikte kullanılarak sıcak kullanım suyu elde edebilir, ev ısınmasına destek sağlanabilir. Tüm sistem kolayca monte edilir ve çatı ile tam entegrasyon sağlanır.

LOJİSTİK VE TEDARİK KOLAYLIĞI

Braas Kiremit ve tüm tamamlayıcı ürünleri tek elden, yurt çapındaki çözüm ortakları vasıtası ile temin edilebilir. Siparişi takiben kısa bir süre içerisinde doğrudan şantiyeye ilk günkü temizliğinde sevk edilir.

EBAT VE ŞEKİL DÜZGÜNLÜĞÜ

Braas Kiremit kalıplı üretim teknolojisi gereği birbirleriyle şekil ve ebat farklılığı göstermez. Ayrıca diğer kiremitlere göre daha büyük ebatlara sahiptir. Böylece birbiri üzerine çok iyi oturur, kolay yerleştirilir, hızlı döşenir. Bu sayede yüksek yağmur geçirme direnci de sağlanır.

YAĞMUR GEÇİRİMSİZLİK

Braas Kiremit, Monier’in Frankfurt tesislerindeki yüksek teknolojili rüzgar tüneliyle test edilir. Dünyanın bir çok farklı bölgesindeki iklim koşullarının simule edilebildiği rüzgar tüneli sayesinde Braas Kiremit, en şiddetli yağış koşullarına karşı bile direnç gösterir.

 DON DİRENCİ

Braas Kiremit, kalıplı üretim teknolojisi sayesinde sıkıştırılmış bir yapıya sahip olduğu için bünyesine çok düşük bir oranda nem alır. Bunun neticesinde de en soğuk iklim koşullarında, gece-gündüz arasındaki yüksek sıcaklık farklılıklarında bile güvenle kullanılabilir.

ISI DEĞİŞİMİ VE SES GEÇİRGENLİK DİRENCİ

Braas Kiremit sıcaklık farklılıklarında genleşme ve büzülme gibi bir davranış göstermez. Orjinal şekil ve ebat düzgünlüğünü uzun yıllar korur. Ayrıca yüksek yoğunluğu sayesinde ses geçirme direnci göreceli olarak daha yüksektir.

YANGIN DAYANIMI

Braas Kiremit A1 sınıfı (Hiç Yanmaz) özelliğine sahip olduğu için 2009 yılında yürürlüğe giren ‘‘Yeni Yangın Yönetmeliği’’nin ön gördüğü tüm koşullara uygundur.

YÜKSEK KIRILMA DİRENCİ

Düzgün bir alt yapı ile döşenmiş Braas Kiremit, sıkıştırılmış yapısı sayesinde dolu yağışı başta olmak üzere çatıya gelen yüklere karşı yüksek direnç gösterir. Ayrıca bir hasar halinde bile, diğer çatı örtülerine göre çok daha kolay değiştirilebilir, tamiratı kolaydır.

AĞIRLIK VE RÜZGAR DİRENCİ

Braas Kiremit m2 ağırlığı olarak diğer kiremitlerle aynı mertebede ağırlığa sahiptir. Ancak bir adedi diğer kiremitlere göre daha büyük olduğundan rüzgara karşı daha fazla direnç gösterir.