Hermetik Cihazlar için “Dört Dörtlük” Çözüm: QUADRO

cat_710

Schiedel Quadro, çok katlı binalarda gaz yakıtlı hermetik cihazlar için tasarlanmış özel bir baca sistemidir. Bireysel ısınma tercihinde bacaların duvardan çıkarılması, hem görüntü kirliliğine yol açmakta, hem de atık gazın yaşam alanına yakın noktalarda salınması nedeniyle bu gazın çevreye verdiği zararların artmasına neden oluyor. Münih Teknik Üniversitesi tarafından yapılan araştırmalarda bu gerçeğin ortaya çıkması üzerine, hermetik bacaların duvardan çıkışı İsviçre, Macaristan, Almanya, Slovakya, Romanya, İtalya ve İsveç’te kanunen yasaklandı.

Schiedel Quadro, seramik boruları ile atık gazın güvenilir bir biçimde atmosfere atılmasını sağlarken, hafif beton blok ile seramik boru arasındaki boşluktan, yanma için gerekli havayı dışarıdan temin ediyor. Bu şekilde hem estetik olarak bina yüzeylerinde hermetik bacalardan kaynaklanan çirkinlik ortadan kalkmakta, hem de atık gazın yaşama alanından uzak bir noktada atmosfere salınmasıyla çevre ve insan sağlığına zararları engellenmiş oluyor.

Sistemin Genel Özellikleri
– Hermetik cihazlar geliştirilmiş özel atık gaz sistemi,
– Baca yoluyla dış ortamdan ısınarak gelen yanma havası sayesinde bacasız kullanılan cihazlara göre %3-4 daha yüksek verim,
– Çok katlı yapılarda 10 adet cihazı (maksimum) tek bacaya bağlayabilme olanağı,
– Ortam havalandırmasına ihtiyaç duyulmaz, kapalı mekanlara kombi bağlantısı yapılabilir.
– Yanma havası sistem sayesinde çatıdan alınır ortamdaki hava kullanılmaz.
– Tamamen kapalı sistem sayesinde güvenli çözüm,
– Efektif yer kullanımı.